Устина Лукащук розповідає, як і чому вирішила випускати ілюстрований дитячий журнал Harbuz – видання, що претендує на конкуренцію з Kinfolk.

Ідея

Я – Устина Лукащук, мені 22, живу у Львові. В Україні отримала освіту архітектора (бакалавр) і графічного дизайнера в Польщі (магістр). З дитинства шалено люблю папір і все, що з ним пов’язане. Навчаючись у Польщі, зрозуміла, що хочу створити журнал: лаконічний, естетичний, в якому повно простору для емоцій, натхнення та ідей. Зрозуміла, що такі журнали для дорослих є, а от для діток – ні. Темою дипломної роботи був редизайн журналу для діток, що існує. Це дозволило мені дослідити ринок і зрозуміти, чого потребують молоді батьки, родини.

Суть проекту полягає в його інакшості. Зокрема, подачі, зовнішнього вигляду, порушених тем. Це проект не лише для дітей, а й для батьків. Хочу, аби родина проводила більше часу разом – розглядаючи теплі ілюстрації, обговорюючи теми, подані в журналі, відвідуючи воркшопи. Це не просто журнал – це естетична річ, елемент дизайну, добірний папір, конверт, листівка… Я хочу показати, що діткам це також може бути цікаво – стиль, простота, пастельний колір. Хочу, аби в діток був свій якісний візуальний контент і абсолютно різні теми для обговорення.

Чому саме видавництво дитячого журналу? Це можливість привити діткам любов до естетики, стилю, мистецтва, до самого себе і всього навколо. Можливість зацікавити батьків провести з дитинкою більше часу, адже цей журнал не залишить байдужим жодного дорослого. Пробуватиму створити Kinfolk для маленьких. Щоб мама, фотографуючи каву з тістечком і журналом, обрала до фото дитячий журнал Harbuz. Не лише через наповнення, а й через його зовнішній вигляд і подачу. Також дитинка чи мама з татом зможуть обрати улюблену ілюстрацію та замовити з нею листівку, торбинку, горня, плакат тощо. А до кожного номера, запакованого у конверт з наліпкою, додаватиметься листівка з крафтовим конвертом.

Процес

Зараз на «Спільнокошті» триває збір коштів для фінансування друку двох перших номерів та дотичної продукції. Щодо «Спільнокошту» – це неймовірна можливість. Справді, настільки велика можливість, що дух захоплює. Бо там збираються однодумці. Ті, хто творять Україну, і ті, хто підтримують.

Команда «Великої Ідеї» працює дуже добре і допомагає вести кампанію правильно. Перед запуском проекту консультує, відповідає на всі запитання, допомагає скласти план. Дуже важливим є те, що саме побачать і прочитають люди, перейшовши за нашим посиланням. Усією командою ми створили контент, що презентував ідею – атмосферне відео, стильні деталі, кілька розгорток журналу, щирий текст… Допомагали всі. Доволі швидко ми зібрали 100% фінансування, та кампанія ще триватиме до 27 лютого. Я вважаю, що це свідчить про наявність однодумців, людей, які прагнуть мати якісний продукт, більше часу та уваги дарувати собі і своїм дітям, бажання розвиватись і насолоджуватись.

Про труднощі наразі нічого не можу сказати, хіба що про особисті – дуже близько беру до серця все, що відбувається з проектом, тому могла розплакатись просто від одного коментара. У кожного ж бо своя думка про естетику і сірий колір.

Команда

У нас є команда, яка щоденно працює над harbuzом – це я, ілюстратор та дописувач. Також маємо свого фотографа, якого запрошуємо на зустрічі та майстер-класи. Створюємо стиль, якого хочемо дотримуватись. Утрьох виконуємо абсолютно всю роботу, але обов’язково консультуємось із професіоналами у кожній сфері.

Теми випусків, які ми обрали, будуть сталими. А обирали теми, провівши соціальні дослідження, поспілкувавшись із молодими батьками, потенційними читачами та досліджувавши контент за межами України. Приблизно буде дев’ять-десять тем. Наразі вдосконалюємо і працюємо над всіма деталями, аби вже перший номер вийшов найкращим, таким, про який ми мріємо.

Робочі дні проходять натхненно. Починаємо з кави і списку справ, кожен пропонує своє вирішення, свою ідею. Створюємо мудборди, обговорюємо новинки в нашій сфері. Кожен відповідає за свою частинку harbuza і має право голосу. Остаточні рішення приймаємо, коли кожен погодиться. Ми живемо однією ідеєю, тому працюємо і розуміємо один одного з півслова.

Наразі працюємо над версткою першого номеру та рекламою проекту загалом. Також – над ідеями презентацій та локацій для реалізації журналу у всіх великих містах України.