Якщо жінка зазнає домашнього насильства, одна з опцій допомоги — тимчасове перебування у притулку.  Наразі в Україні працює 9 притулків, створених за підтримки UNFPA.  У притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства, можна перебувати до трьох, в окремих випадках до шести місяців. Жінки можуть проживати тут із дітьми. В установі надають допомогу психолога та соціального працівника, за потреби — юриста. 

Допомога донорів не може бути постійною, тому створення та утримання притулків переходить у зону відповідальності місцевої влади. Частина вже отримала фінансування з місцевих бюджетів — зокрема, у Харкові, Кривому Розі, Одесі, Бердянську, Вінницькій області. 

За міжнародними стандартами, на кожні 10 тисяч населення має бути одне місце в притулку для постраждалих від домашнього насильства. 

Крім фізичної безпеки, надзвичайно важливі солідарність та емоційна підтримка. До свят команда Фонду народонаселення ООН в Україні та Dari Jewelry створили особливий браслет підтримки: коли ви купуєте один, другий відправляється жінці у притулку для осіб, що зазнали домашнього насильства.

Даша Чернікова розробила два дизайни браслетів підтримки: «Знак турботи» з серцем та лаконічний варіант із написом «Ти — щастя». Кожен браслет виготовляється вручну і може бути виконаний у сріблі, білому, жовтому та червоному золоті. А до прикраси, що поїде у притулок, додається листівка зі словами підтримки для її власниці.

«Розірвати коло насильства — дуже важливо. Та не менш важливо створювати кола тепла та підтримки. Жінки, які тимчасово перебувають у притулках, могли б бути нашими сестрами чи подругами. І саме як для сестер чи подруг ми створюємо цей зв’язок підтримки, щоб сказати: ти не сама, ти зможеш», — розповідають організатори акції. 

Браслет «Ти — щастя» (1500 гривень)

Браслет «Знак турботи» (1300 гривень)