Спеціально до 8 Березня замість тюльпанів у целофані: феміністично-хуліганський, танцювальний трек «Баби Круті Чуваки» від гурту QARPA (слухати тут та на Apple Music)

 

У пісні можна почути довгі списки жіночих прізвищ та імен, що римуються, – незалежно від часу, в який вони жили чи професій, у яких були найкращими.

“Сара Бернар, Оксана Забужко і Саша Грей – знайдіть їх тут і складіть правильний пазл. Посил пісні в тому, щоби вкотре зрушити з місця тлустий стереотип про те, що історію творили чоловіки, а жінки були лише їхніми музами. Бо скільки би здобутків не мали жінки в наші дні завдяки минулим і теперішнім старанням суфражисток і феміністок, однаково в мові звичайного офісного планктону проскакує «Дєвочки, ви бутерброди намажте, а ми покуримо підемо», досі ми чуємо про себе чи своїх доньок «тижедєвочка», та й оплата праці жінок і чоловіків навіть у цивілізованих європейських країнах досі відрізняється! Жінки-політикині, художниці, акторки, вчені, письменниці – всі вони за те, щоби дівчинка, виростаючи, знала про своє місце не «на кухні» чи «у спальні», а там – де їй самій заманеться. Ця пісня – веселий копняк перешкодам і стереотипам на шляху повноцінного жіночого розвитку. Ну й насамкінець, ця пісня – щоби танцювати. Бо хіба не цей рух символізує людську свободу”, –  каже фронтвумен гурту Ірена Карпа.

«Йди вперед давай до того, що ти хочеш. Ти ж для цього народилася на світ. Забивай на всіх, хто голову морочить, бо всі круті жінки… передають тобі привіт!»

 

Фото: Олександр Кісіль