«Супермаркет культури» – це маркетплейс, де, з одного боку, зібралися культурні агенти і творчі індивіди, а з іншого – інституції, яким потрібна підтримка. У «Супермаркеті» можна придбати екскурсію по закритому музею з його директором, створення власного портрету у прямому ефірі, зустріч тет-а-тет з відомим художником та багато іншого.

Ця ініціатива – проєкт столичної інституції Port.agency. «Ми знаємо, як сильно постраждав культурний сектор і хочемо допомогти організаціям, які не можуть на карантині отримувати прибуток, маючи при цьому шалені витрати. Ми впевнені, що люди захочуть повернутись до мистецьких закладів і подій, коли ми переможемо коронавірус. Тож чому б не спланувати цей похід зараз, купуючи послугу з “відкритою датою”», – каже засновниця Port.agency Катя Тейлор.

В супермаркеті можна придбати відвідування музею, який буде відкрито тільки для вас. Гроші допоможуть закладу вже зараз, а ви прийдете в музей великою компанією після карантину. За 400 гривень можна придбати екскурсію до бібліотеки імені Вернадського, включаючи можливість потрапити на футуристичний дат книгосховища. Крім того, на полиці є онлайн продукти – лекції про мистецтво.

«Наш проект – це мистецько-соціальний експеримент, ціллю якого є підтримка українських музеїв, культурних інституцій та діячів культури, – пояснює авторка ідеї, кінопродюсерка Ольга Бесхмельниціна. – До нас вже приєдналися Одеський художній музей, Українська кіноакадемія та Національна бібліотека імені Вернадського».