купити рекламу

Чотири феміністки та один профеміст із Харкова створили освітньо-розважальний фемпроєкт «Кінікіня».

«Наша діяльність спрямована на розуміння того, яким повинен бути фемінізм у 2020 році, – розповідають активістки. – Ми намагаємося систематизувати інформацію, наявну у сучасних дослідників (-ниць) у галузі соціології, філософії, психології, антропології та зіставити їх із реаліями повсякденного активізму і простих побутових взаємин».

Харків’яни поступово налагоджують взаємодію з феміністками з інших міст. Товаришки з «Феміністичної майстерні» зі Львова вже захотіли взяти участь у проєкті та написати кілька текстів для майбутніх випусків.

До процесу знімання відео залучена вся команда. «Ми обговорюємо і складаємо список тем / ідей для відео. Далі дивимося, що вже знято на ці теми на просторах ютуба, і думаємо, а чи можемо ми зробити краще або сказати щось нове? Якщо так, то та чи інша тема закріплюється і потрапляє до списку для подальшої реалізації. Потім кожна з нас вибирає тему, яка їй цікава з цього списку і збирає матеріал, пише текст. Після того як текст написаний, ми його спільно редагуємо, зокрема, адаптуючи під тих, хто буде його говорити», – розповідають активістки про творчий процес.

На каналі вже вийшло відео про етичний гумор та сексистські жарти, віктимблеймінг та Стамбульську конвенцію.

 

«У нас у планах багато ідей, зокрема, ми хочемо пробувати відповідати на «незручні» запитання накшталт «чи потрібно боротися феміністкам із порно», «шведська модель – не ідеальна?» тощо. Важливо сказати, що ці теми, насамперед, ми хочемо порушувати для громадської рефлексії та діалогу, а не тому що володіємо таким собі «абсолютно істинним знанням», – продовжують дівчата. – Ще у нас у планах відео про фемінізм і культуру, взаємозв’язок із філософією і соціологією. Якщо дивитися далеко вперед, то ми сподіваємося ще знімати відеоінтерв’ю, зокрема з виїздами за кордон, і займатися документальним кіно. Але, як-то кажуть, реалізовувати потрібно все поступово, а там вже подивимося».