купити рекламу

Бренд Mavka презентував лінійку феміністичних футболок з різними написами. Засновниця Віра Гринишина розповіла, що хотіла зробити футболки з принтами на теми, про які соромляться говорити. Для знімання запросили чотирьох дівчат, кожна з яких пройшла свій шлях до фемінізму.

«Жила була дівчинка Віра. Віра вірила, що є любов, що в шлюбі чоловік – голова сім’ї і добувач всіх благ для родини, а жінка – то Берегиня вогнища, мама і господиня, – розповідає свою історію Віра. – Минув час, і моє вогнище, яке я оберігала, стало менших розмірів, бо чоловік, як ракета Ілона Маска полетів у відкритий відрив. Я прозріла, коли, сидячи біля вогнища, спостерігала, скільки я всього могла зробити, якби не повелася на стереотип, який нам вкладають у голови ще з народження, – дівчина має ось так робити, а хлопчик – ось так. Почала гребти з усіх сил, щоб відшукати, чого хочу саме я, а не «хранительніца очага».

«Вперше я назвала себе феміністкою у 16 років, коли усвідомила, що поведінка на той час хлопців, а тепер і чоловіків, не є нормальною. Залицяння після чіткого «ні», кетколінг на вулицях, сексистські жарти і вислови, моральне насилля і цькування. Завжди доводилося робити вдвічі більше, вдвічі сильніше, щоби довести, що ти чогось варта у цьому світі. Боротьба триває і до сьогодні, бо чоловіки досі займають привілейовану позицію у суспільстві. Не взяти участі у цьому проєкті я не могла, бо це шанс показати, що ми – сила», – додає одна з героїнь проєкту журналістка Тетяна Мойсеєва.

Футболки можна придбати на сторінці бренда в інстаграмі або на сайті. Вони стануть чудовим подарунком і для себе, і для подруги.