купити рекламу

Ребекка Етвуд – дизайнерка текстилю та художниця, яка поєднує традиційні прийоми з ручним розписом для створення колекції товарів для дому. Її інтерес до кольору та малюнка глибоко вкорінений у дитинстві на Кейп-Коді та її повсякденних спостереженнях за життям у Брукліні, де вона живе з чоловіком та донькою.

Книга Ребекки Етвуд «Життя у кольорі» – вишуканий та дуже практичний посібник про використання кольорів.

Кольори й відчуття (уривок)

Ми сприймаємо колір не тільки очима. Ми можемо доторкнутися до кольору, відчути його на смак і запах, запам’ятати. Колір — глибоке переживання. Дослідження відчуттів, які дарує вам колір, суттєво допомагає оживити кімнату, надати їй вашого характеру. Ми всі маємо унікальні «кольорові» спогади й асоціації. Можливо, колір листя бабусиного клена дарує вам відчуття дому, а особлива тінь зеленого, у яку пофарбовані батьківські двері, робить вас щасливим. Комусь подобається жовтий, бо вони люблять смак лимона і прагнуть яскравості, а інші намагаються уникати його. У сувору зиму ми шукаємо барв, у бетонних джунглях наших міст — кольори природи. Адже колір — це світло. Наше сприйняття кольорів може змінюватися залежно від пори року та часу доби. На наступних сторінках я пропоную трохи сповільнитися і насолодитися кольором у всіх його пряних, насичених, спокійних, ароматних варіаціях.

Жовтий + Цитрусові

Варто лише почати чистити цитрусовий фрукт, як його запах заповнює кімнату. Є щось надзвичайне в цьому солодкаво-терпкому ароматі. У кулінарії вважається, що лимон додає стравам «яскравості». Цитрини бадьорять і виглядом, і смаком. Цитрусові справляють сильне враження, і те саме можна сказати про використання сонячних кольорів. Забагато кислотного — і він заглушить усе довкола. Замало — вигляд буде млявим і нудним. Яскраві цитрусові тони — від жовтого валлійського маку до насиченого грейпфрута — вприскують у простір енергію. Це щасливі кольори, які нагадують про сонячне сяйво й тепло, тож вони чудово пасують до кухні, вітальні та дитячої кімнати.

Фіолетовий + Лаванда

Залежно від способу використання, фіолетовий може дарувати насичену виноградну солодкість чи легке ефірне відчуття. Найбільш захопливий і чуттєвий його тон для мене — це лаванда. Її запах заспокійливий, а колір — ніжний і романтичний. Висушена лаванда вже не така насичена: саме про цей мрійливо-фіолетовий тон говорив Моне — колір сутінок, туману, димки. Цей колір приносить із собою запах, смак і тактильні відчуття — кожному свої.

Блакитний + Вода

Найкращий спосіб освіжитися в задушливий спекотний день — зануритися у воду. Найкращий спосіб вгамувати спрагу — випити склянку холодної води. Вода — чуттєве переживання. Терапевтичне. Глибоке і живильне. Хоча вода насправді й не блакитна, та наше бачення її віддає прохолодою блакиті. Блакитний так безпомилково асоціюється з водою, що в самому кольорі ніби вчувається плюскіт океану. Він також нагадує нам про небо, бриз і свіже повітря. 

Зелений + Природа

Зелений на дотик — як рослина, а пахне землею. Це може бути притлумлений нейтральний колір із виразною текстурою — як-от пухнасті листки шавлії — або ж насичений і свіжий, як листя м’яти. Він нагадує про запах свіжозрізаної трави і специфічний аромат трав, наприклад, кінзи і цибулі-шніт. Зелений — універсальний і різноманітний у плані чуттєвих асоціацій, і саме в цьому краса цього природного кольору. 

Нейтральні кольори + Спеції

У кулінарії спеції часто стають основою страви. Тільки подумайте, як часто приготування страви починається з обсмажування часнику і цибулі. Нейтральні кольори — те, з чого починається оформлення. Розумний вибір кольорів так само покращує кімнату, як спеції поліпшують страву, збагачуючи її смак і аромат. Згадайте кольори спецій: зерна гірчиці, мускатний горіх, сушену апельсинову цедру, чорний перець, мелений червоний перець, кунжут. Тонкі й чуттєві, нейтральні кольори створюють базу для гарної соковитої кімнати.