купити рекламу

Рік тому твіт письменниці та комікеси з Детройту Ніколь Терзіні про менсплейнінг став віральним.

«Я заходжу в інтернет, щоби просто прокрутити стрічку, потвітити та трохи відволіктися, – розповідає  вона. – І того дня я побачила, як чувак пояснює жінці її власний жарт – зі мною таке траплялося багато разів».

Раніше Терзіні уникала подібних дратівливих розмов, але тієї миті щось запалало в ній. Вона загуглила «жінка, оточена чоловіками» (бо саме так, за словами письменниці, відчуває себе в подібний момент) й натрапила на картину 17-го століття, на якій жінка оголює груди посеред натовпу лисих чоловіків.

Вона додала підпис до картини, який миттю став хітом: «Може, якщо я покажу їм цицьки, вони припинять пояснювати мені мої ж жарти».

У термінології сексизму менсплейнінг — це небажані та часто зайві поради або пояснення з боку чоловіків про те, що жінки і самі знають та розуміють.

Нещодавно американка випустила антисексистські меми у своїй новій книжці «Чоловіки, яких слід уникати в мистецтві та житті» (Men to Avoid in Art and Life). Вона послідовно висвітлює досвід жінок, яких переслідують тролі, «секс-експерти» та інші менсплейнери.

Для ілюстрацій Ніколь Терзіні знову використала живопис 17-го століття.

«Менсплейнери пояснюють очевидні речі поблажливо, — каже Терзіні. — Їхня думка завжди непрошена. Ніхто не благає їх про пояснення. Один із моїх найулюбленіших жартів про це — «Дозвольте пояснити ваш досвід життя».