купити рекламу
Become a Patron!

У суботу, 12 вересня, у Києві відбувся марш солідарності з жінками Білорусі. Близько сотні людей вийшли на Майдан Незалежності, аби підтримати білоруські протести проти режиму Лукашенка.

Саме жінки відіграють ключову роль у білоруських протестах і щосуботи виходять на вулиці своїх міст зі мирними протестами. У Києві підтримати їх вийшли як білоруски, так і українки – усі у білому або червоному одязі та з білоруськими прапорами.

«В ході національних виборів в президенти перемогла Світлана Тіхановська, але Олександр Лукашенко, який узурпував владу, не збирається поступатися своїм місцем. Силовики вислали обрану президентку в Литву і завели кримінальні справи на її соратниць Марію Колесникову та Веранику Цепкало, остання з яких також була змушена покинути країну з міркувань безпеки. Марія ж розірвала свій паспорт при спробі насильного вивезення її з Білорусі і зараз заарештована.

Також ведеться активна кампанія проти білоруських активісток різних рухів. Зафіксовані десятки випадків зґвалтувань і брутального поводження з демонстрантками. При цьому білоруски кожен день продовжують хоробро виходити на вулиці Мінська, прориваючи стіни силовиків, оточуючи їх у мирне кільце і закриваючи активістів своїми тілами від кийків ОМОНу», – розказала одна з організаторок заходу.

Від Майдану учасниці і учасники маршу пройшли до посольства Білорусі, скандуючи «Жыве Беларусь» та «Лукашенка в автозак».

Під посольство Білорусі активістки поклали квіти – як знак солідарності з білоруськими жінками, які вручали квіти ОМОНу.