купити рекламу

У понеділок, 26 жовтня під стінами посольства Польщі у Києві відбулась акція на підтримку польських жінок через заборону абортів Конституційним судом.

Близько сотні жінок і чоловіків з плакатами і вішалками, як символами підпільних абортів, вийшли до посольства, аби висловити солідарність з польками.

Водночас до посольства вийшли представники «Традиції і порядку» – кілька десятків хлопців вийшли з плакати «Аборт – це вбивство». Через можливі провокації від них акція солідарності з жінками Польщі відбувалась в оточенні кордону поліції.

Учасниці і учасники акції вигукували до опонентів «Ваша надія вазектомія», «Патріархат головного мозку лікується» та «Народжу вам феміністку». Одна з активісток звернулась до прихильників патріархату, показавши їм презерватив, зі словами: «Якщо ви проти абортів, користуйтеся презервативами. Ведіть секс-просвіту. До вас на акцію прийшла купа школярів, покажіть їм як цим користуватися».

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі визнав незаконними аборти, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плоду або невиліковної хвороби. Цим законом в країні обґрунтовувалась близько 98% абортів. Таке рішення є спробою позбавити жінок прав та свобод.

«Це те саме, якби людей примушували до трансплантації органів. Кожна і кожен має право розпоряджатися своїм тілом, як вважає за потрібне», – заявила одна з активісток.

Loading...