купити рекламу

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days до 26 лютого приймає заявки на відкритий конкурс (open call) Female Ukrainian Photographers. До участі запрошуються українські фотографки без обмеження віку та техніки роботи. Відібрані серії будуть представлені на Odesa Photo Days 2021 і на інших міжнародних фотофестивалях у 2021-2022 роках.

Участь у конкурсі безкоштовна, а подаватися можуть як самі авторки, так і родина, друзі або фонди, які мають право на використання архіву фотографій. Опен кол також необмежений однією темою, адже він має на меті надати голос жінкам: показати, про що вони знімають, чим переймаються, як формують історії та візуальні меседжі, і на цих прикладах простежити, як розвивається сучасна фотографія в Україні.

Щоби взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити онлайн-анкету, а також надіслати PDF з роботами на пошту thephotodays@gmail.com. Детальні умови та концепція Female Ukrainian Photographers опубліковані на сайті. 

«Тривалий час жінка у фотографії, за рідкісним винятком, залишалася об’єктом в кадрі: гортаючи каталоги виставок минулого сторіччя дуже рідко зустрічаєш жіночі імена у списку авторів. Сьогодні фотографки активно відстоюють своє право на суб’єктність і власний голос. Завдяки конкурсу ми сподіваємося побачити українську фотографію крізь погляд жінок: як нових і вже відомих сучасних авторок, так і віднайдених в архівах», — розповідає Катерина Радченко, кураторка Odesa Photo Days Festival і конкурсу Female Ukrainian Photographers.

Результати будуть оголошені у березні. Фестиваль Odesa Photo Days 2021 відбудеться 22-25 квітня на різних локаціях в Одесі.