купити рекламу

Фільм-розслідування «Суспільного» «Зупини мене, якщо зможеш» — це історії про домашнє насильство, які, переплітаючись, показують байдужість правоохоронної системи і як дрібні помилки тих, хто має захищати, призводять до великих трагедій.

У Рівному зникає 21-річна дівчина, і лише через місяць мама дізнається страшну таємницю її зникнення. Ця кримінальна драма могла б ніколи не статися, адже система має захищати громадян, які звертаються по допомогу. В іншому куточку країни – у місті Дніпрі – 30-річна жінка опиняється перед вибором: довіритись системі, яка ігнорує скарги, чи захистити свою сім‘ю самій. Коли вона звертається до поліції чує: «Немає злочину – немає покарання».

«Від того, що ми побачили й почули під час знімання цього фільму, без перебільшення, кров холоне у жилах, і не лише через розповіді героїнь, яких відшукала авторка розслідування Алла Садовник. Передовсім через її викриття, які свідчать: трагедіям, до яких призвело домашнє насильство, можна було запобігти. Могла запобігти система, але ті, хто покликаний захищати, проігнорували, — розповідає шеф-редакторка розслідувань і співавторка фільму Інна Білецька. — Ми розраховуємо, що наша робота не лише відкриє очі тим, хто досі вважає будь-яке насильство вдома прийнятним, а й тим, хто не наважується розірвати аб‘юзивні стосунки, хто засуджує жертв, мовляв, терпить — значить, так їй і треба. А головне, ми розраховуємо, що розслідування матиме наслідки для правоохоронців у вигляді реальних кадрових рішень і уроку іншим на майбутнє».